Obecnie, inwestycja, której zakończenie zaplanowano na jesień 2018 zmierza ku końcowi. Gmach cieszy oko oraz intryguje niebanalnym kształtem. Projekt pracowni JEMS choć nowoczesny doskonale wpisuje się w stylistykę gdańskiej starówki. Elewacja wykonana z tradycyjnej cegły licowej doskonale nawiązuje do tradycyjnych gdańskich, hanzatyckich budowli.

W czternastym wieku stały tu Ławy Mięsne - pierwowzór miejskiego targowiska. W grudniu 2016 w tym miejscu rozpoczęto budowę nowoczesnego kompleksu mieszkaniowo - biurowo - handlowego. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem Apollo Rida zostanie oddana do użytku jesienią tego roku.

Wraz z inwestycją zmienia się również wygląd zbiegu ulic Rajskiej i Heweliusza, zyskają one nowe przejścia dla pieszych, nową nawierzchnię oraz chodniki. Kompleks przy Rajskiej i Heweliusza leży w sercu historycznego Gdańska, na Starym Mieście łącząc dworzec kolejowy „Gdański Główny” z centrum miasta. W sąsiedztwie znajduje się Hotel Mercure, Galeria Handlowa Madison, Kościół świętej Katarzyny, zabytkowy Wielki Młyn nad urokliwym kanałem Raduni.
10
Sie

Rawa Blues Festival. Laura Cox: muzyka stała się całym moim życiem

W domu zawsze słychać było muzykę. Rodzice słuchali dobrych rzeczy. Obecność fajnej muzyki mnie wciągnęła na tyle, że miałam potrzebę chwycenia za gitarę – mówi Laura Cox.
18
Lip

Szczyt klimatyczny - przygotowania idą pełną parą! 

Przygotowania do grudniowego szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach przebiegają bez zakłóceń i zgodnie z harmonogramem – poinformowali w środę w Katowicach prezydent miasta i wojewoda śląski.
29
Cze

Rawa Blues – festiwal dla całych rodzin

Udogodnienia dla rodziców z pociechami, warsztaty plastyczne, menu z potrawami dla najmłodszych – na tegorocznyn Rawa Blues Festival będą dobrze bawiły się całe rodziny.